Kaip numesti svorio? Pratimai svorio metimui + mityba 🥕

Kaip numesti svorio – tai vienas dažniausiai svorio turinčius žmones kankinantis klausimas. Atrodytų, toks paprastas, bet tuo pačiu sudėtingas klausimas, į kurį vieno bendro atsakymo gali ir nebūti. Šiame straipsnyje aptarsime pačius populiariausius ir efektyviausius būdus, kaip numesti svorio, dalinsimės mitybos patarimais ir pratimų pavyzdžiais.

kaip-numesti-svorio-be-dietu-namuose

Kaip greitai numesti svorio?

Kadangi laiko suvokimą kiekvienas žmogus vertina skirtingai, vienam greitai yra jau sekančią dieną, kitam greitai gali būti ir po savaitės ar dviejų. Taigi ir atsakymas į klausimą kaip greitai numesti svorio gali būti skirtingas. Tikriausiai vienas iš pagrindinių specialistų patarimų svorio mažinimui yra fizinis aktyvumas. Pirmasis patarimas, gyvenantiems daugiaaukščiuose – nesinaudoti liftu, į darbą vaikščioti pėsčiomis ar važiuoti dviračiu, pietums valgyti namuose ruoštą sveiką maistą, o po jų nors dešimčiai minučių išeiti pasivaikščioti. Įsivesti rutiną, kuri taps jūsų kasdienybe. Ryte nubudus – padaryti mankštą, vakare – eiti pabėgioti.  Dažnas patarimas net įsigyti šunį – juk tuomet būsite priverstas išeiti pasivaikščioti ir daugiau judėti. Kiti specialistai pataria prisižiūrėti mitybą ar laikytis dietos. Žmonės išgirdę nepriimtinus pasiūlymus dažnai tiesiog nuleidžia rankas ir susitaiko su papildomais kilogramais, o galbūt tikisi, kad jie patys stebuklingai ims ir nukris. Taigi pagrindinis patarimas norint numesti svorio – nenuleisti rankų! Jeigu jau pasiryžote – tai būtinai ir bandykite!

sveikas-maistas

Kaip numesti svorio namuose?

Norint būti fiziškai aktyviam jums tikrai nebūtina pradėti lankyti sporto klubą, grupines treniruotes ar sportuoti su asmeninio trenerio pagalba. Fizinį aktyvumą „įjungti“ galite ir namuose.  Kambarių tvarkymas, grindų plovimas, lovos klojimas, apsipirkinėjimas parduotuvėje, žolės pjovimas ar sodininkystė – visa tai yra fizinės veiklos forma, kurią darote kasdien. Žiūrint televizorių mėgstate užkandžiauti? Pakeiskite šį įprotį kitu! Sugalvokite, kaip užimsite savo rankas. Galbūt turite treniruoklį dviratį ? Puiku! Pasistatykite jį priešais televizorių – net nustebsite, kiek kalorijų galite sudeginti žiūrint mėgstamą laidą ar serialą. Dviračio dar neturite? Gal vertėtų įsigyti? Vis priminkite sau, kad jums reikia daugiau fizinio aktyvumo norint numesti svorio.

Prisižiūrėkite mitybą. Manote tai labai sunku? Tikrai ne! Tiesiog nepirkite nesveikų, kaloringų produktų bei saldumynų. Neikite apsipirkinėti išalkę, o parduotuvėje neslampinėkite. Geriausia jeigu namuose pasidarysite produktų sąrašą pagal kurį apsipirkinėsite. Kitas puikus būdas padedantis neprisipirkti nereikalingų produktų yra užsisakyti maisto pristatymą į namus, pvz., su Barboros pagalba. Šiai dienai ši paslauga yra prieinama daugeliui, kadangi yra įmonių kurios išsirinktus produktus net ir pristatys nemokamai. Patys nustebsite kaip lengvai pavyks atsisakyti to, ko neturėsite. Rytą pradėkite su stikline šilto vandens. Nevalgyti vėlai vakare ar naktį daugumai padeda ankstyvas dantų išsivalymas. Juk nenorėtumėte dantis valyti vėl ir vėl? Taigi, jau žinote kaip numesti svorio namuose, belieka tik išbandyti praktikoje.

maisto-pristatymas

Kaip numesti 10kg?

Kaip numesti 10kg – klausimas geras. Bet norint rasti teisingą ir tinkamą jums atsakymą reikėtų atsakyti sau į keletą papildomų klausimų. Per kiek laiko norite atsikratyti tiek kilogramų? Ar turite pakankamai kilogramų antsvorio, kad tas svoris kristų? Šie klausimai yra labai svarbūs panorėjusiems numesti 10kg. Dažnai žmonės turintys kelis kilogramus nepageidaujamo svorio sugalvoja numesti 10kg, bet nei nesusimąsto, kad tai yra praktiškai neįmanoma. Taigi užsibrėžkite numesti tiek, kiek tikrai pajėgsite. Meskite svorį palaipsniui – pamatysite, kai įveiksite pirmą užsibrėžtą tikslą, imtis antro bus gerokai lengviau ir maloniau. Jau žinosite, kad galite tai padaryti.

Kaip numesti svorio be dietų?

„Noriu numesti svorio, bet nenoriu keisti savo mitybos įpročių“ – tai dažnai girdima frazė. Kyla klausimas ar tai apskritai įmanoma. Problema yra ta, kad žmonės painioja dietą su sveika mityba. Tikriausiai ir jums teko girdėti apie įvairias dietas. Vienos jų atrodo visai viliojančios, o kitos išgąsdina taip, jog viskas kas susiję su maisto ribojimu pradeda kelti didžiausią siaubą. Pavyzdžiui obuolių dieta, grikių dieta, kefyro dieta. Tuomet nieko kito valgyti negalima. Tik tą vieną produktą savaitę, o gal ir ilgiau. Skamba tikrai gąsdinančiai. Todėl žmonės pradeda ieškoti būdų kaip numesti svorio be dietų.

Paslaptis yra ta, kad visai nebūtina atsisakyti to ką mėgstate. Tiesiog pradėkite mažinti mėgstamo produkto kiekį, jei jis neleidžia numesti svorio. Palaipsniui galbūt suprasite, jog jums apskritai jo nebereikia. Pamėginkite valgyti  mažiau cukraus turinčių produktų ir daugiau daržovių. Mažiau miltinių, keptų patiekalų ir daugiau troškinto maisto. Ribokite visus gėrimus, išskyrus vandenį ir žolelių arbatas. Jei mėgstate padažus – mažinkite jų kiekį per pusę. Išgerkite daugiau vandens, nei gerdavote iki šiol. Įvedus truputį tvarkos savo mityboje ne tik pamatysite skirtumą savo svoryje, bet ir pasijusite geriau sveikatos atžvilgiu.

papildai-pratimai-svorio-metimui

Papildai svorio metimui

Ar teko ką nors girdėti apie apetito mažinimą ar papildus svorio metimui? Šiai dienai ir vaistinėse galime įsigyti įvairių papildų svorio metimui. Pasirinkimas yra išties didelis, svarbu atsirinkti tinkamiausią variantą jums, jei nusprendėte išbandyti papildus svorio kontrolei. Populiariausi papildai šiai dienai yra skaidulinės medžiagos – gali padėti pašalinti toksinus, padėti palaikyti virškinimą, valyti ir reguliuoti žarnyno veiklą. Štai tabletės apetito mažinimui užkirs kelią dideliam apetitui ir nebenorėsite valgyti tiek, kiek norėjote iki šiol. Populiaros ir taip pat daugelio pamėgtos yra arbatos medžiagų apykaitai greitinti. Kaip pasirinkti iš tokios gausybės papildų variantų? Kaip jau minėjome anksčiau – atsirinkti turi kiekvienas individualiai pagal save.

Pratimai svorio metimui: kaip numesti pilvą?

Paklausus kodėl žmogus nori numesti svorio, vienas iš dažnesnių atsakymų būna, kad jam nepatinka jo pilvas. Tiesa ta, kad riebalai tikrai dažniausiai kaupiasi būtent pilvo srityje. Nepatenkinti savo pilvu būna tiek vyrai, tiek moterys. Taigi kaip numesti pilvą? Kokie pratimai svorio metimui yra išties efektyvųs?

Pats efektyviausias pratimas pilvo presui yra pratimas pavadinimu „lenta“ (angl. Plank). Atliekant šį pratimą dirba visas kūnas, sunaudojama daug energijos, gerinama laikysena. Internete tikrai rasite nurodymus kaip pratimą atlikti taisyklingai. Atlikite pratimą 3 kartus per dieną – geriau trumpiau, bet būtinai teisingai.

Šokinėkite per virvutę. Tai puiki treniruotė visam kūnui, ypatingai pilvo zonai. Šokinėkite 15–20min per dieną.

Darykite atsilenkimus. Tai vienas seniausių pratimų pilvo presui. Kasdien padarykite daugiau ir daugiau – jūs tą tikrai galite!

Pratimas „Vakuumas pilve“. Nuo klūpėjimo pozos atsisėskite ant pėdų, rankas laikykite už nugaros. Iškvėpkite orą per burną ir giliai įkvėpkite per nosį. Staigiu judesiu iškvėpkite, sulaikykite kvėpavimą ir įtempkite pilvą bei diafragmą. Pradėti galite nuo 10 sekundžių, o vėliau ir ilgiau. Pratimą darykite kelis kartus per dieną.

Ar pratimai veiksmingi? Žinoma! Pradėkite juos daryti dar šiandien ir įsitikinsite patys!  Tikėkite savimi, siekite užsibrėžto tikslo numesti svorio ir jums tikrai pavyks!