Rūta Meilutytė: nuo Kauno baseino iki Olimpinio aukso

Rūta Meilutytė – tai Lietuvos plaukikė, kuri yra gerai žinoma visame pasaulyje! Jauna, ambicinga ir nepaprastai talentinga sportininkė, būdama vos 15-os metų nustebino visą pasaulį, iškovodama aukso medalį 2012 metų Londono Olimpinėse žaidynėse. 

Šis triumfas ne tik įkvėpė Lietuvoje esančius jos gerbėjus, bet ir tapo atspirties tašku Meilutytės įspūdingai karjerai, kurioje iki šiol netrūksta pergalių ir rekordų.

Pagrindiniai faktai apie Rūtą Meilutytę

 • Vardas: Rūta Meilutytė
 • Amžius: 27 metai
 • Gimimo data: 1997-03-19
 • Gimimo vieta: Kaunas
 • Veikla: plaukikė
 • Ūgis: 172 cm
 • Svoris: 64 kg
 • Aukso medaliai:
 • 2023 metais laimėjo s 50 m ir 100 m plaukimu krūtine – Pasaulio čempionate.
 • 2022 metais 50 m krūtine – Pasaulio ir Europos čempionate.
 • 2016 metais 100 m krūtine – Europos čempionate.
 • 2014 metais 50 m krūtine – Pasaulio trumpo baseino čempionate ir Europos čempionate.
 • 2013 metais 100 m krūtine –  Pasaulio čempionate.
 • 2012 metais 100 m krūtine – Olimpinėse žaidynėse, Pasaulio trumpo baseino čempionate (50 m ir 100 metrų krūtine).
meilutytė-finale

Rūtos jaunystė

Meilutytė Rūta gimė 1997 metų kovo 19 dieną Kaune. Jau nuo pat mažens ji pasižymėjo energija, aktyvumu ir ryžtu siekti aukštumų sporte. 

Nuo septynerių metų pradėjusi lankyti plaukimo treniruotes, Rūta greitai atkreipė dėmesį savo talentu ir įspūdingais rezultatais. 

Jos pirmasis treneris Giedrius Martinionis įžvelgė joje ypatingų gabumų ir padėjo jai pradėti sėkmingą sportinę karjerą. 

Rūtos talentas atsiskleidė ne tik vietiniuose, bet ir tarptautiniuose turnyruose. 2009 metais ji tapo Lietuvos vaikų plaukimo čempione, pradėdama savo pergalingą kelionę. 

Šis pasiekimas ne tik patvirtino jos neišpasakytą talentą, bet ir tapo tramplinu į tolesnę sėkmę bei įrašė jos vardą Lietuvos plaukimo pasaulyje.

Nuo pat vaikystės R. Meilutytės buvo atsidavusi sportui. Nuolatinės treniruotės ir aukšta motyvacija leido jai nuolat tobulėti ir siekti vis geresnių rezultatų. Šios pastangos atsipirko – Rūta tapo pripažinta asmenybe tarptautinėje plaukimo arenoje.

2010 metais, būdama 13-os metų, Rūta su šeima persikėlė į Angliją. Čia ji treniravosi pas žinomą trenerį Jon Rudd ir toliau demonstravo stulbinančius rezultatus.

 2011 metais ji triumfavo Europos jaunimo olimpiniame festivalyje ir pasiekė olimpinį normatyvą, taip užsitikrindama kelialapį į 2012 metų Londono olimpines žaidynes.

Pirmieji žingsniai link pasaulinės karjeros

Po pergalingų 2012 metų Londono Olimpinių žaidynių, kuriose Rūta Meilutytė iškilo kaip jauniausia olimpinė čempionė 100 m plaukimo krūtine rungtyje, jos sportinė kelionė įgavo naują pagreitį. 

Nors Rūtai buvo tik 15 metų, kai ji pirmą kartą žengė į olimpinį baseiną, jos pasirodymas buvo sėkmingas. 

Atrankoje ji pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje, o Meilutytės plaukimas finale bei pusfinalyje buvo sėkmingas ir ji iškovojo aukso medalį. 

Šis triumfas iškėlė Rūtą į plaukikų elitą ir ji pasiekė jokiai kitai jaunajai lietuvių plaukikei nematytų aukštumų.

r-meilutytė

Po šios pergalės, Rūta Meilutytė toliau skynė pergales įvairiose tarptautinėse varžybose. Ji ne tik tapo pasaulio ir Europos čempione, bet ir pasiekė naujų rekordų. 

Jos neįprasti plaukimo sugebėjimai ir aukštas pasiruošimo lygis leido jai dominuoti tarptautinėje plaukimo arenoje.

Tai atspindėjo ir Lietuvos sporto arenoje, kur Rūta Meilutytė buvo net penkis kartus išrinkta geriausia Lietuvos metų sportininke.

Gyvenimo iššūkiai

Po pasiekimų plaukime, Rūtai Meilutytei teko susidurti su iššūkiais, kurie paskatino ją pasirinkti laikiną pertrauką savo sportinėje kelionėje. 

2018 metų gegužės mėnesį ji paskelbė apie šį sprendimą, o priežastys buvo ne tik fizinės, bet ir psichologinės.

Rūtai teko patirti traumų, kurios ėmė kliudyti jos reguliarioms treniruotėms ir varžyboms ir paveikė jos psichologinę būklę. 

Jos tikslas buvo rasti subalansuotą gyvenimo būdą tarp sporto, asmeninio gyvenimo ir sveikatos. Šis sprendimas atskleidė jos norą geriau pažinti save, sustiprinti kūną ir psichiką, kad galėtų grįžti į plaukimo areną su nauju užsidegimu.

Tačiau po šios pertraukos, Rūtai Meilutytei teko susidurti su dar vienu išbandymu. 2019 metų rugpjūčio mėnesį gauta žinia apie jos suspendavimą dėl dopingo pažeidimo. 

Šis įvykis sukėlė didelį susidomėjimą ir diskusijas ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje plaukimo bendruomenėje.

Rūta pati išreiškė didelį nusivylimą šiuo įvykiu ir tvirtino, kad nepripažįsta jokių draudimų pažeidimo. Ji akcentavo norą bendradarbiauti su atitinkamomis sporto institucijomis ir visapusiškai išsiaiškinti situaciją.

Rūtos gyvenimas dabar

Po trumpos pertraukos, kurią pradėjo siekdama subalansuoti savo gyvenimą, Rūta dabar įžengė į naują etapą savo plaukimo karjeroje.

Jos atgimimo kelias prasidėjo nuo pasiruošimo grįžimui į profesionalią plaukimo areną.

Meilutytė R. su tokiu pat užsidegimu dirba su treneriu, siekdama atgauti aukštą sportinį lygį, kurį ji demonstravo anksčiau ir jai pavyko! 

2023 metais Pasaulio čempionate iškovojo net 2 aukso medalius ir trečią kartą savo karjeroje, 50 m baseine, pasiekė pasaulio rekordą! 

meilutytė-world-record

Dar įdomu tai, kad Rūta jau ruošiasi savo kitam dideliam išbandymui – ji planuoja dalyvauti 2024 metų Olimpinėse žaidynėse.

Stebint Rūtą šiandien, galima pastebėti ne tik jos sportinį užsidegimą, bet ir brandų požiūrį į sportą ir gyvenimą. Ji aktyviai dalinasi savo patirtimi ir įžvalgomis su jaunaisiais sportininkais, kurie trokšta pasiekti panašių aukštumų.

Rūta Meilutytė, žengdama į atsinaujinančią karjerą, rodo ne tik savo talentą ir ištvermę, bet ir gebėjimą išmokti tikslingų pamokų iš savo patirties bei norą tobulėti. 

Įdomybės apie Rūtą

Labdaros veikla: Rūta Meilutytė, be savo išskirtinių plaukimo gebėjimų, taip pat pasižymi nuoširdumu.

Jos aktyvus dalyvavimas įvairiuose labdaros projektuose ir tapimas UNICEF geros valios ambasadorė rodo ne tik sportinį jos talentą, bet ir norą padėti tiems, kuriems labiausiai to reikia.

Asmeniniai pomėgiai: Ji mėgsta keliauti, leisti laiką su artimaisiais ir draugais, bei mėgautis skaitymu. Šie asmeniniai pomėgiai jai suteikia galimybę atsipalaiduoti nuo sportinių įsipareigojimų ir rasti harmoniją tarp profesinės veiklos ir asmeninio gyvenimo.

Pabaigai 

Rūta Meilutytė – tai ne tik talentinga plaukikė, bet ir Lietuvos pasididžiavimas, kuriuo žavisi visi šalies gyventojai. 

Meilutytė dar ne kartą žada nustebinti Lietuvą ir pasaulį savo nepaprastais pasiekimais. 

Ji yra gyvas įrodymas, kad ryžtas, atkaklumas ir meilė tam, ką darai, gali padaryti stebuklus!

Koks Meilutytės ūgis❓

Ji yra 172 cm ūgio.

Ar Rūta Meilutytė dalyvaus Olimpinėse žaidynėse 2024 Paryžiuje❓

✅ Taip! Rūta dalyvaus Olimpinėse žaidynėse 2024 Paryžiuje.

Kur gimė Meilutytė❓

Rūta Meilutytė gimė Kaune.

Koks Rūtos Meilutytės pasiektas paskutinis rekordas❓

Ji pagerino pasaulio rekordą 50 m krūtine nuplaukusi per 29,16 sek.

Koks Rūtos Meilutytės amžius❓

Jai yra 27 metai. Rūta gimė 1997-03-19.