Vasaros Olimpinės žaidynės 2024 ir įdomūs faktai

Kas dvejus metus visą pasaulį stebina vasaros Olimpinės žaidynės. Šių žaidynių magija užburia savo superherojais, atskleidžiant fizines jėgas ir išlaikant ryžto lygį labai aukštai. Kitos vasaros Olimpinės žaidynės 2024 bus rengiamos Prancūzijoje, kuri savo svečių tikrai nenuvils, nes jau dabar šalis intensyviai užsiima planavimu. Jei esate ištroškę išskirtinių akimirkų išskirtinėje aplinkoje – jau dabar galite įsigyti bilietus į vieną iš įsimintiniausių jūsų gyvenime avantiūrų. Net neabejojame, kad tai bus viena didelė gyvenimo patirtis, kurią pasidalinsite ne tik su savo vaikais, bet ir anūkais bei proanūkiais. O prieš tai – pateikiama esminę informaciją apie Olimpines žaidynes.

olimpines zaidynes sporto sakos

Olimpinės sporto šakos

Olimpinės žaidynės yra vienas laukiamiausių renginių sporto pasaulyje. Jose susirenka daugiau nei du šimtai dalyvių iš įvairių pasaulio šalių ir įvyksta daugiau nei keturi šimtai renginių apskritai, kuriuose atletai varžosi dėl pasaulinio lygio pripažinimo. Kokios tai Olimpinės sporto šakos – toliau straipsnyje.

Vasaros Olimpinės žaidynės pasižymi tuo, kad jose galima rungtis net keturiasdešimt devyniose sporto šakose:

3×3 futbolas
šaudymas iš lanko
meninė gimnastika
meninis plaukimas
lengvoji atletika
badmintonas
krepšinis
paplūdimio tinklinis
BMX laisvasis stilius
BMX lenktyniavimas
imtynės
bėgimas
boksas
breikas
kanojų slalomas
kanojų sprintas
nardymas
žirgų dresūra
jojimas
jojimas per kliūtis
fechtavimas
žolės riedulys
svorių kilnojimas
dviračiai
laisvosios imtynės
graikų-romėnų imtynės
golfas
rankinis
dziudo
maratono plaukimas
ritminė gimnastika
dviračių sportas
irklavimas
regbis
tinklinis
vandensvydis
buriavimas
šaudymas
važinėjamas riedlente
futbolas
sportinis laipiojimas
banglenčių sportas
stalo tenisas
tekvondo
tenisas
gimnastika
triatlonas
Vasaros Olimpinių žaidynių sporto šakos

Visos šios sporto šakos reikalauja itin gero ir nuoseklaus pasiruošimo, kuris trunka ne mėnesį, o keletą metų. Dalyviai turi nuolatos dirbti ir lavinti savo fizines jėgas tam, kad per finalinį pasaulinio lygio renginį galėtų įrodyti, jog būtent jis yra geriausias.

vasaros olimpinės žaidynės 2024 France

2024 metų Olimpinės žaidynės

Olimpinės žaidynės sporto šakos yra labai įvairios, bet taip pat ir labai įdomios, unikalios. Jau kaip buvo minėta, 2024 metų Olimpinės žaidynės vyks Prancūzijoje, todėl verta pasidairyti, kas bus įdomaus šiose Olimpinėse vasaros žaidynėse.

Breikas arba dar kitaip vadinamas Breikingas – vienas iš daugelio šokių stilių, kuris pirmą kartą bus kaip Olimpinė sporto šaka kitų metų Olimpinėse varžybose. Jaunimo Olimpinėse žaidynėse breikas pirmą kartą buvo pridėtas dar 2018-siais metais. Dėl geriausio breiker’io titulo galėjo varžytis ir merginos, ir vaikinai, ir mišrios šokėjų grupės. Įdomu bus stebėti šią naują Olimpinę sporto šaką kaip dar vieną galimybę atsiskleisti šios srities atstovams. Olimpinės žaidynės sporto šakos sulaukia itin didelio dėmesio visose Olimpinėse žaidynėse, todėl net nekyla abejonių, kad ir breikas, sužibėjęs tarp kitų Olimpinių žaidynių sporto šakų, niekur nepasitrauks.

2024 metų Paryžiaus Olimpinės ir Parolimpinės žaidynės bus didžiausias kada nors Prancūzijoje organizuotas renginys, kuris vyks 2024 m. liepos 26 d. – rugpjūčio 11 dienomis. Šiomis dienomis vyksiantys renginiai įeis į istoriją, o pats Paryžius taps Pasaulio sporto centru. Būkite ir jūs šio įvykio istorijos dalimi, kurios nepamiršite visą savo likusį gyvenimą.

TOP 5 Olimpinės sporto šakos

Olimpinėse žaidynėse visos sporto šakos yra svarbios, bet keletas jų visgi yra pačioje viršūnėje ir susilaukia šiek tiek daugiau dėmesio nei kitos sporto šakos.

Lengvoji atletika

Viena tokių sporto šakų – lengvoji atletika. Tai svarbiausia ir reikšmingiausia bei gryniausia Olimpinė sporto šaka. Čia varžomasi dėl to, kas yra greičiausias, kas yra aukščiausias ir toliausiai gali nušokti bei kas toliausiai numeta diskus. Ši sporto šaka egzistuoja nuo senovės Graikijos Olimpinių žaidynių (776 m. prieš Kristų).

Plaukimas

Ypač pastaraisiais metais išpopuliarėjęs plaukimas yra vienas žymiausių visų laikų sporto šakų Olimpinėse žaidynėse. Šioje sporto šakoje visada amerikiečiai buvo priešakyje ir tuomet, kai Michaelas Phelpsas pasiekė vienus ryškiausių visų laikų sporto rekordų jis tapo itin populiarus.

Futbolas

Futbolas taip pat patenka į šį sąrašą, nors ir ši sporto šaka nebuvo įtraukta į pirmuosius Olimpinių žaidynių metus. Verta paminėti ir tai, kad moterų futbolas nebuvo įtrauktas į vasaros Olimpines žaidynes iki 1996 metų.

futbolas olimpinės žaidynės

Lengvoji atletika

Track and field lengvosios atletikos kategorija siekia senovės Graikijoje rengtas Olimpines žaidynes ir yra didžiausia sporto šaka tiek varžovų, tiek rungčių atžvilgiu. 100 m ir 200 m estafečių finalai yra vieninteliai žiūrimiausi renginiai Olimpinėse žaidynėse.

Regbis

Komandinė sporto šaka regbis 7 grįžo į 2016-siais metais Rio de Žaneiro Olimpinėse žaidynėse. Tuo metu šią sporto šaką stebėjo milijonai žmonių visame pasaulyje, bilietai buvo išparduoti akimirksniu, o stadionai buvo tiesiog užpildyti.

Ar žinojote? Įdomūs faktai apie Olimpines žaidynes

Kiekviena sfera turi savo perliukų apie kuriuos ne visi žino, bet pasidomėjus – tai visai įdomu.

  • Ar žinojote, kad aukso medaliai dažniausiai gaminami iš sidabro? Nuo 1912-tų metų Olimpinių žaidynių aukso medeliai nebėra gaminami iš gryno aukso. Šiandieninis Olimpinis medalis yra pagamintas iš sidabro su maždaug 6 gramais aukso, kad atitiktų Olimpinės chartijos standartą.
  • Per visą Olimpinių žaidynių istoriją tik trys šiuolaikinės Olimpinės žaidynės buvo atšauktos. Žaidimai buvo atšaukti dėl Pirmojo pasaulinio karo (1916 m.) ir Antrojo pasaulinio karo (1940 m., 1944 m.).
  • Kiekvienoje nacionalinėje vėliavoje yra bent viena Olimpinė žiedo spalva. Penkių žiedų simbolį sugalvojęs Baronas Pieer‘as de Coubertinas specialiai pasirinko skirtingas spalvas – juodą, mėlyną, žalią, geltoną ir raudoną, kurios simbolizuoja skirtingus žemynus.
  • Du sportininkai yra iškovoję aukso medalius, atstovaujant dvejas skirtingas šalis. Danielis Carrolis pirmą kartą iškovojo auksą regbio rungtyje, atstovaudamas Australijai 1908 m., o vėliau 1920 m. – JAV.
olimpiniai žiedai
  • Kakhi Kakhiashvili iškovojo savo pirmąjį aukso medalį vyrų sunkiosios atletikos varžybose 1992 m. Barselono žaidynėse kaip vieningos komandos dalis, o vėliau kaip Graikijos pilietis 1996 m. ir 2000 m. Olimpinėse žaidynėse.
  • Kitas įdomus faktas tai, kad senovės Olimpinėse žaidynėse sportininkai varžėsi nuogi. Tiesą sakant, žodis „gymnasium“ yra kilęs iš graikiškos šaknies „gymnos“, o pastaroji reiškia nuogas.
  • Pirmoji Olimpinė teigiama narkotikų patikra įvyko 19680-siais metais. Švedijos penkiakovininko Hanso-Gunnaro Liljenwaloo alkoholio testas buvo teigiamas. Esą prieš rungtį jis išgėrė kelis alaus ir dėl to buvo nušalintas nuo varžybų.
  • Jauniausias šiuolaikinės eros olimpietis yra graikas gimnastas Dimitriosas Loundrasas, 1986-siais metais Atėnų Olimpinėse žaidynėse dalyvavęs būdamas vos 10 metų. Sveikinimai jaunajam atletui, rodančiam pavyzdį šiuolaikiniai kartai!

Tai ar laukiate ateinančių Olimpinių žaidynių?

Kas ketverius metus vykstančios Olimpinės žaidynės bene laukiamiausias metų renginys, kurio metu ne tik proga aplankyti organizuojančią šalį, bet ir būti čia ir dabar drauge su visais olimpiečiais. Šiame unikaliame tarptautiniame renginyje sportininkai varžosi įvairiose rungtyse, kurios rengiamos tiek ant žolės, tiek vandenyje, tiek lauke ir uždarose sporto salėse, o tai reiškia, kad stebėti tokio masto renginį, tikrai, nebus nuobodu, tad jau dabar skubėkite įsigyti bilietus į kitų metų Olimpines žaidynes Prancūzijoje. Prancūzija didžiuojasi galėdama būti priimančia šalimi ir atviromis rankomis laukia net tik sportininkų, bet ir svečių iš viso pasaulio.