Mykolas Alekna – disko metikas garsinantis Lietuvą pasaulyje!

Mykolas Alekna – tai ne tik garsaus disko metiko Virgilijaus Aleknos sūnus, bet ir puikus sporto pasaulio talentas, kuris savo atkaklumu vis su didesne jėga užkariauja lengvosios atletikos pasaulį. 

Nuo pat vaikystės Mykolą įkvėpė tėvo iškovoti titulai, kurie leido jam sukurti savo tikslus bei vėl jų kovoti.

2024-04-15 Mykolas pakerėjo pasaulį, įveikęs net 38 metų senumo rekordą, ne tik įrašydamas savo vardą į istoriją, bet ir įkvėpdamas kitus siekti tokių pat aukštumų.

Pagrindinė informacija

Gimimo data –  2002 m. rugsėjo 28 d. (21 metai metai)
Gimimo vieta – Kaunas
Sporto rūšis – lengvoji atletika, disko metikas
Tėvai – Virgilijus ir Kristina Aleknos
Brolis – Martynas Alekna
Sesuo – Gabrielė Aleknaitė
Ūgis – 1,94 m
Svoris – 95 kg
Treneris – Mantas Jusis

Įdomūs faktai apie M. Alekną

 • Kalifornijoje, Berklio universitete mokslus kremtantis Mykolas Alekna studijuoja psichologiją.
 • Be disko metimo, M. Alekna domisi ir kitomis sporto šakomis, ypač krepšiniu.
 • Jo tėvas Virgilijus Alekna taip pat yra disko metimo rekordininkas. Jis du kartus tapo olimpiniu čempionu ir tris kartus – pasaulio čempionu.
 • Aleknų šeimoje dabar yra du iš trijų geriausių vyrų disko metikų istorijoje, o dukart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna – Mykolo tėvas – dabar užima trečiąją vietą visų laikų pasaulio disko metikų sąraše.
 • Mykolas ir Virgilijus Aleknos, po sėkmingų varžybų Budapešte, paskelbė labdaros aukcioną, skirtą Ukrainai paremti. Diską su autentiškais parašais pardavė už 25.000 eurų Antanui Guogai.
 • 2023 m. M. Alekna buvo išrinktas geriausiu Lietuvos metų sportininku.
 • Alekna M. – ne tik sportininkas, bet ir socialinių tinklų žvaigždė. Jo Instagram paskyroje daugiau nei 20 tūkst. sekėjų.
 • Alekna M. turi jaunesnį brolį Dovydą, kuris taip pat yra talentingas sportininkas ir specializuojasi disko metime. Jis turi ir sesę Gabrielę, kuri yra taip pat sportininkė – šuolininkė į tolį.
mykolas-alekna

Mykolas Alekna – rekordas

2024 metų balandžio 15 dieną Oklahomos valstijoje, Ramonos miestelyje (JAV) vykusiose „Oklahoma Throws Series World Invitational“  lengvosios atletikos varžybose, M. Alekna įvykdė neįtikėtiną žygdarbį. 

Penktuoju bandymu iš šešių įveikė 74,35 metrų atstumą ir pagerino vokiečio Jurgeno Schulto 1986 m.1986 m. (16 metų anksčiau nei gimė Alekna) pasiektą pasaulio rekordą – 74,08 m. 

Šis metimas ne tik nustebino sporto pasaulį, bet ir tapo įrodymu, jog M. Alekna yra pasiruošęs didiesiems pasiekimams.

Pirmą kartą lietuvis perėmė iniciatyvą jau pirmame bandyme, viršydamas 72 metro žymą (72,22 metro). Trečią bandymą sekė 72,89 metro metimas, o penktas bandymas buvo tikras rekordas – 74,35 m!

M. Alkeknos pasiektas naujas pasaulio rekordas

Visi šeši Mykolo metimai buvo virš 70 metrų ribos (72,21 – 70,32 – 72,89 – 70,51 – 74,35 – 70,50).

Po rekordinio metimo varžybos nebuvo nutrauktos, o teisėjai papildomai matavo atstumą nuo sektoriaus iki disko, kad rekordinis metimas būtų užfiksuotas ir išmatuotas tiksliau.

Vėliau, po ilgos pertraukos rezultatas buvo patikslintas ir sumažėjo 6 cm – nuo 74,41 m iki 74,35 m. Po šių varžybų Mykolui Aleknai priklauso trys iš šešių geriausių visų laikų disko metimo rezultatų!

mykolas-alekna-rekordas

Kelias link rekordo

Mykolas Alekna gimė 2002 m. sportininkų šeimoje. Jo tėvas Virgilijus Alekna – garsus disko metikas, dukart olimpinis čempionas ir tris kartus pasaulio čempionas. Nenuostabu, jog Mykolas nuo mažens stebėjo tėvo pergales ir svajojo sekti jo pėdomis.

Savo sportinę karjerą M. Alekna pradėjo dar jaunystėje. Jis dalyvavo įvairiose varžybose Lietuvoje ir užsienyje, nuolat tobulindamas savo įgūdžius ir didindamas metimo atstumą. 

2022 m. jis tapo Europos jaunimo čempionu, o 2023 m. – pasaulio jaunimo vicečempionu. Šie pasiekimai parodė jo potencialą ir leido tikėtis dar didesnių pergalių ateityje. 

Pergalės

 • 2021 m., Lietuvos čempionatas, Palanga, Lietuva,2 vieta, 63,52 m
 • 2022 m., Lietuvos čempionatas, Šiauliai, Lietuva, 1 vieta, 69,00 m
 • 2022 m., Pasaulio čempionatas, Judžinas, JAV, 2 vieta, 69,27 m
 • 2022 m., Europos čempionatas, Miunchenas, Vokietija,1 vieta, 69,78 m
 • 2023 m., Europos iki 23 metų čempionatas, Suomija, 1 vieta, 68,34 m
m-alekna

Ateities planai

Pagerinęs pasaulio rekordą, M. Alekna nesiruošia sustoti. Jis toliau treniruojasi ir siekia dar geresnių rezultatų. Jo tikslas – ne tik išlaikyti disko metimo čempiono titulą, bet ir pagerinti savo paties rekordą.

Mykolas Alekna – tai įkvepiantis pavyzdys jauniesiems sportininkams. Jo talentas, atkaklumas ir atsidavimas sportui rodo, jog viskas įmanoma, jei tik siekiate savo tikslų. Be abejo, ateityje iš jo išgirsime dar ne vieną pergalę ir pamatysime dar ne vieną pagerintą rekordą.

Sekantis svarbus etapas Mykolo Aleknos laukia Paryžiaus Olimpinėse žaidynėse.

Išvados

Mykolas Alekna, garsus disko metikas, iškilo kaip sporto talentas, įkvėptas savo tėvo, disko metimo legendo Virgilijaus Aleknos, pasiekimų. Jo pastangos ir atkaklumas pralenkė net 38 metų senumo pasaulio rekordą, parodant, kad talentas ir darbas gali pasiekti didžiulius dalykus.

Po įspūdingo rekordinio metimo, Mykolas Alekna parodė savo pasirengimą didelėms pergalėms. Jo ateities planai – ne tik išlaikyti disko metimo čempiono titulą, bet ir toliau gerinti savo rekordus. Jo pavyzdys motyvuoja jaunus sportininkus siekti savo tikslų ir kovoti už pergalę.

D.U.K.

Kada gimė Alekna Mykolas❓

M. Alekna gimė 2002 m. rugsėjo 28 d.

Kam priklauso dabartinis disko metimo pasaulio rekordas❓

Mykolui Aleknai priklauso pasaulio rekordas 74,35 m.

Koks M. Aleknos ūgis❓

1,94 m

Kas yra Mykolo Alekno treneris❓

Mykolo treneris yra Mantas Jusis.

Kokia yra Mykolo Alekno pagrindinė sporto šaka❓

Mykolas yra lengvosios atletikos disko metikas.