Sportas namuose | Privalumai

Ryžtas, motyvacija, valia, užsispyrimas, kantrybė, įprotis, sveik mityba, tinkamas sportas ir dar daug kitų raktinių žodžių, kurie yra neatsiejami nuo bet kokio sporto. Kiekviena sporto šaka ar tiesiog sveikos gyvensenos būdas reikalauja viso to ir dar daugiau norint išlaikyti tinkamą fizinį aktyvumą. Tačiau kartais taip ima ir nutinka, jog esant visiems prieš tai išvardytiems dalykams, lankyti sporto salę – nori ne kiekvienas. To priežastys, jei pasigilintume labiau – labai įvairios. Būtent dėl šios priežasties alternatyva sportui salėje – sportas namuose. Reikia sutikti, kad tikrai didelis dalis sportuojančių žmonių pasiekia puikius rezultatus užsiimant sportu namuose. Tik reikia žinoti, kokius pratimus atlikti ir kaip. Sudomino sportas namuose? Skaitykite toliau.

sportuoju-namuose

Sporto pratimai namuose – pliusai

Sporto pratimai namuose iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kaip ne itin geriausias variantas norintiems pasiekti rezultatų, pavyzdžiui, numesti svorio. Pabrėžiame, kad taip manyti yra klaidinga, nes jei panaršytumėte po įvairias sporto tema egzistuojančias grupes internete ar „Facebook“ platformoje, iškart pakeistumėt nuomonę. Taigi, kokie yra pliusai propaguojant sportą namuose?

Patogu

Pirma, tai velniškai patogu! Ne paslaptis, jog beprotiškai įtemptame gyvenimo tempe sunku atrasti laiko kelionei į sporto salę. O ką kalbėti apie tai, jei sporto salė net už kelių kilometrų? Tokioje nepalankioje situacijoje sportas namuose – sprendimas numeris vienas. Kad ir kokia užimta diena bebūtų, visada rasite laiko čia ir dabar pasportuoti. Jums nereikės gaišti laiko ir energijos renkantis daiktus, kraunantis sporto krepšį, važiuojant per miestą ir kovojant dėl stovėjimo vietos. Tereikia apsivilkti jūsų mėgstamą sportinę aprangą, nueiti į tam skirtą kambarį ir padėti praktikuoti. Jei visiškai atvirai, jei jūsų pižama gali būti naudojama kaip sportinė apranga – galite net nesirengti!

Sportas bet kada

Antra, sportas bet kurią valandą. Kai įsipareigojate treniruotis namuose, jums nebereikia kvaršinti galvos klausimais, ar šiandien spėsite pasportuoti salės darbo valandomis, ar teks praleisti, nes užtrukote darbe ir tiesiog dėl to nebespėjate? Atsisveikinkite su sporto salės darbo valandų ribojimu ar užsiėmimų tvarkaraščiu, nes sportas namuose jums suteikia galimybe sportuoti kada tik norite. Tiesą sakant, jūs netgi galite nutraukti treniruotę ir užbaigti ją vėliau, jei jums taip geriausia.

Visada laisva įranga

Trečia, pamiršite, ką reiškia įrangos prieinamumo problemos. Jei kada nors lankėte sporto salę, tikriausiai gaišote savo brangų laiką laukdami įrangos ar užsiėmėte kita veikla, nes užsiėmimas, į kurį norėjote nueiti – buvo jau užimtas. Vienas iš pagrindinių ir neįkainuojamų mankštos namuose privalumų yra tai, kad jums niekada nereikės laukti, kada įranga ar vieta bus laisvos.

tinkama-mityba-sportuojant-namuose

Higiena

Ketvirta – higiena. Per sporto salės darbo valandas joje apsilanko milžiniškas skaičius sportininkų. Jiems sportuojant – varva prakaitas, o pastarasis potencialiai užteršia viską, ką savo kelyje sutinka. Bakterijos ir mikrobai ten turi puikias sąlygas plisti, todėl, jei nenorite treniruotis nesusirgę gripu ar neperšalę – sportas namuose turėtų tapti jūsų prioritetu, o sporto salė tokiu atveju – ne pati geriausia vieta treniruoti save. Žinoma, prakaito neišvengsite ir sportuojant namuose, tačiau skirtumas tas, kad čia jaudinsitės dėl tik savo prakaito (na gal dar ir dėl jūsų partnerio ar kurio nors kito šeimos nario).

Privatumas

Penkta priežastis kalba apie privatumą. Na ir koks gi geras dalykas tas privatumas yra! Iš patirties sakome (ypač pradedantiesiems), kad sportuoti tarp kelių dešimčių kitų sportininkų yra sudėtingas iššūkis kai kuriems iš mūsų. Atrodo, kad kiekvienoje sporto salėje yra fitnes‘o mėgėjų ir amžinai madingų gražuolių, kurie „mėgsta“ savo patarimais padėti. Visi jie vienaip ar kitaip blaško ir trikdo jūsų susitelkimą ir netgi erzina savo „patarimais“, nes mano, jog jie žino geriau ir gali jums padėti. Sunku jų išvengti sporto salėje, tačiau tiesa ta, kad pasirinkus treniruotis namuose – jūsų keliai nesusikirs.

Maloni aplinka

Šešta sporto namuose privalumas – jūsų mėgiama ir jums maloni aplinka. Savo namuose galite tai daryti taip, kaip tik geidžia jūsų širdis. Jūs pats pasirenkate muziką, temperatūrą, dekoro detales ir, žinoma, veiklą. Pasirūpinkite gardžiu maistu, perjunkite televizorių ar radijo imtuvą į mėgstama kanalą, įveikite treniruotę ir jūs pats sau šeimininkas jums pačioje saugiausioje erdvėje. Be to, jei jus blaškys besidomintys klajojantys naminiai gyvūnėliai ar erzinantys vaikai – užsidarykite duris ir mėgaukitės laiku sau.

Nebijote klysti

Septinta, pakalbėkime apie savo fitneso lygį. Kaip dažnai kalbama, kad daugelis nesiryžta keliauti į sporto salę vien dėl to, kad bijo pašalinių žmonių nuosprendžio dėl ten daromų klaidų. Artima situacija? Jaučiate tą patį? Jūs toks ne vienas. Kad išvengtumėte to, pasirinkite sportą namuose. Be to, galėsite dėvėti tai, ką norite, išbandyti jus dominančius pratimus, nė akimirkos nesijaudindami, kad atrodysite kitų akyse kvailai.

pratimai-namuose

Sutaupote pinigų

Aštunta, sutaupote pinigų. Beprotiškai viskam brangstant, finansai – itin aktualus klausimas. Pinigų taupymas yra vienas geriausių mankštos namuose pliusų. Čia jums nereikės mokėti jokio narystės mokesčio, už automobilių stovėjimo aikštelę ir nereikia jaudintis dėl madingų drabužių, skirtų treniruotis. Taip, niekur nepabėgsite nuo įrangos įsigijimo, tačiau galime patikinti, kad pagrindinė įranga nekainuoja daug. pradėkite paprastai, o pajutę, kad kažko reikia daugiau – tuomet ir įsigysite.

Lavinama smegenų veikla

Devinta – lavinsite smegenų veiklą. Kaip? O gi viskas labai paprasta. Nusprendę sportuoti namuose, jūs prisiimsite atsakomybę už savo sveikatą ir saugumą. Turėsite apsvarstyti ir atsižvelgti į savo fizinius apribojimus, išanalizuoti visus kūno taškus ir iš tikrųjų jus dominančius pratimus. Taip darydami – sportuosite ne tik savo kūną, bet ir dirbsite protiškai.

Pasiteisinimų ribojimas

Na ir dešimta – pasiteisinimų ribojimas. Vos tik nusprendę pradėti sportuoti, iškart randam milijonas priežasčių, kodėl tai pradėti daryti nuo rytojaus ar dar nuo kito pirmadienio. Pasiteisinimų spąstai suvysto daugelį iš mūsų, todėl įsipareigojimas treniruotis namuose juos atlaisvina. Namuose niekada nebus per šalta ar per karšta, taip pat pritrūkus laikui – visada galima jo atrasti.

Sportas namuose jus įpareigoja viską paimti į savo rankas ir tai kontroliuoti. Nebūtina niekur eiti, jeigu norite pradėti mankštintis, nes galite daug ką nuveikti ir namuose. Sporto namuose privalumai yra gana įspūdingi, taigi ar esate pasirengę sportuot namuose?