Rokas Baciuška – talentingas ir ambicingas jaunas lenktynininkas

Rokas Baciuška – jaunas, bet jau patyręs Lietuvos autosporto lenktynininkas, gimęs 1999 m. Tauragėje.

Nuo pat mažens aistringai domėdamasis automobiliais, Rokas savo karjerą pradėjo nuo kartingo, o vėliau sėkmingai persikėlė į ralio kroso ir ralio reidų trasas.

Karjeros pradžia ir ankstyvieji pasiekimai

 • Būdamas devynerių Rokas pirmą kartą sėdo prie kartingo vairo ir netrukus tapo vienu talentingiausių savo amžiaus grupės lenktynininkų Lietuvoje.
 • 2016 m. debiutavo ralio kroso Europos čempionate pagal FIA ir triumfavo Super1600 klasėje.
 • 2018 m. tapo Europos ralio kroso čempionu, o 2022 m. Andalūzijos ralyje iškovojo FIA Europos ralio kroso čempiono titulą.

Dakaro ralio iššūkiai ir triumfas

 • 2022 m. Rokas Baciuška pradėjo savo Dakaro ralio karjerą SxS (T4) kategorijoje. Nepaisant patirties stokos, jis iškart parodė savo talentą ir užsispyrimą, pelnydamas dvi pergales etapuose ir užimdamas 3 vietą SxS kategorijoje. Be to, Rokas pelnė geriausio naujoko vardą.
 • 2023 m. Dakaro ralyje R. Baciuška tapo gamyklinės „Red Bull Can-Am“ komandos nariu. Jis laimėjo 4 greičio ruožus ir iki paskutinio etapo pirmavo galutinėje įskaitoje. Deja, paskutiniame greičio ruože prarado laiką ir liko antroje vietoje.
 • 2024 m. Dakaro ralyje “Challenger“ kategorijoje su bagiu Kanada Can-Am Maverick XRS Turbo užėmė 3 vietą. 
 • 2025 metais ketina dalyvauti Dakaro ralyje ir pasaulio čempionate su T1+ klasės automobiliu „Toyota Overdrive“. Pirmasis žingsnis šiame kelyje bus dalyvavimas „Hail Toyota International“ ralyje su „Toyota Overdrive“. Baciuška tikisi, kad šis renginys padės pritraukti rėmėjų ir sustiprins jo pasirengimą būsimiems iššūkiams.
R-Baciuska-ir-Oriolis-Vidalis-Montichanas

Unikalūs talentai ir ambicingi planai

Rokas Baciuška pasižymi universalumu ir gebėjimu sėkmingai lenktyniauti įvairiomis trasomis, nuo asfaltuotų ralio kroso trasų iki smėlėtų Dakaro ralio kelių.

Be savo lenktynininko karjeros, Rokas taip pat yra aktyvus socialiniuose tinkluose ir dalinasi savo patirtimi su gerbėjais.

Jis taip pat stengiasi populiarinti autosportą Lietuvoje ir įkvėpti jaunus žmones siekti savo svajonių. Taip pat galite sužinoti daugiau apie kitą jauną sportininką, kuris garsina Lietuvą – Mykolą Alekną.

Ateityje Rokas planuoja tęsti savo karjerą Dakaro ralyje ir siekti aukščiausių rezultatų. Jis taip pat nori dalyvauti kituose tarptautiniuose ralio reiduose ir įtvirtinti savo, kaip vieno geriausių pasaulyje lenktynininkų, vardą.

R. Baciuška – tai ne tik talentingas lenktynininkas, bet ir įkvepiantis pavyzdys jaunimui. Jo ryžtas, atkaklumas ir siekis tobulėti yra vertos pagarbos.

Rokas Baciuška – svarbiausi laimėjimai

 • 2019 metais R. Baciuška tapo pirmuoju lietuviu, dalyvavusiu Pasaulio ralio kroso čempionate, prasiverždamas į tarptautinę ralio sceną su įspūdingu pasirodymu.
 • 2021 metais Baciuška Rokas triumfavo Pasaulio ralio kroso čempionato Challenger klasėje, pademonstruodamas nuolatinį talentą ir determinaciją.
 • 2024 metais Baciuška Rokas pasiekė 3 vietą 2024 m. Pasaulio ralio reidų čempionato Challenger klasėje, toliau įtvirtindamas savo poziciją tarptautinėje lenktynių arenoje ir įrodydamas, kad yra vienas iš išskirtinių ralio talentų.
 • 2024 m. balandžio 7 dieną Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano triumfavo Portugalijos ralyje, „Challenger“ bagių klasėje iškovoję pirmąją vietą. Nors paskutiniame greičio ruože finišavo vienuolikti, bendroje įskaitoje jie išlaikė lyderių pozicijas ir tvirtai laikosi pirmoje vietoje Pasaulio čempionato lentelėje.
Baciuska-dakaras

Įdomybės apie Roką Baciušką 

Rokas Baciuška – ne tik talentingas ir ambicingas lenktynininkas, bet ir įdomi asmenybė, turinti savų įpročių ir aistrų. Šie įdomūs faktai atskleidžia Roko asmenybę už sportinių pergalių uždangos ir leidžia geriau jį pažinti.

 • Svajonė, lydinti nuo mažens. Rokas nuo pat vaikystės svajojo tapti profesionaliu lenktynininku. Ši svajonė jam tebėra pagrindinis gyvenimo tikslas, kurio jis atkakliai siekia ir stengiasi įgyvendinti.
 • Mėgstamiausias patiekalas. Nors Rokas pats nemėgsta gaminti, jis dievina picą Margarita, ypač iškeptą Italijoje, kur dažnai lankosi. Tai jo mėgstamiausias patiekalas, atskleidžiantis jo pačius paprasčiausius pomėgius.
 •  Rašymo iššūkis. Nepaisant drąsos ir ryžto lenktynėse, Rokas atvirai pripažįsta, kad rašymas nėra jo stiprioji pusė. Ilgesnių tekstų kūrimas jam kelia sunkumų ir jam reikia pagalbos.
 • Keistas judesys. Rokas atskleidė, kad kai ypač jaudinasi, nuolat judina ar drebina vieną koją. Šis įprotis išduoda jo vidinę įtampą ir susikaupimą prieš svarbius įvykius.
 • Poilsis ir atsipalaidavimas. Po įtemptų varžybų Rokas mėgsta atsipalaiduoti pirtyje, SPA procedūrose ar baseine. Tai padeda jam atgauti jėgas ir pasiruošti naujiems iššūkiams.
 • Paslaptingas talismanas. Kiekvieną dieną Roką lydi jo talismanas, be kurio neįsivaizduoja savo sportinės dienos. Tai paslaptingas žalias akmenukas, kurį jis gavo iš savo brolio draugo.

Šie įdomūs faktai papildo Roko Baciuškos portretą ir atskleidžia jo asmenybės įvairiapusiškumą. Tai ne tik talentingas lenktynininkas, bet ir jaunas žmogus su savo svajonėmis, pomėgiais ir įpročiais.

 Apibendrinimas – Rokas Baciuška

Roko pranašumas – jaunas amžius ir didžiulis potencialas tobulėti. Jis jau dabar pasižymi greičiu, drąsa ir gebėjimu prisitaikyti prie įvairių trasų sąlygų.

Be to, Rokas aktyviai dalyvauja socialiniuose tinkluose ir bendrauja su gerbėjais, taip pelnydamas ne tik palaikymą, bet ir vertingą patirtį.

Taigi, ar Rokas Baciuška taps perspektyviausiu Dakaro ralio dalyviu? Tik laikas parodys. Jo talentas ir ryžtas leidžia tikėtis didžiųjų pergalių, tačiau konkurencija šiose varžybose itin stipri, o sėkmė priklauso nuo daugelio faktorių.

Vis dėlto, Rokas jau dabar įrodo, kad yra pajėgus siekti aukščiausių rezultatų ir garsinti Lietuvos vardą pasaulyje.

DUK apie Roką Baciušką

Kas yra R. Baciuška❓

Rokas Baciuška yra patyręs ir profesionalus Lietuvos autosporto lenktynininkas.

Kada gimė Baciuška Rokas❓

R.Baciuška gimė 1999 m. gruodžio 10 d.

Kur R. Baciuška gimė❓

Rokas gimė Tauragėje.

Kas yra lenktynininko tėtis❓

Roko tėtis yra Sigitas Baciuška.

Kokie Roko planai 2025 metais❓

Lenktyninkas Rokas Baciuška 2025 metais ketina dalyvauti Dakaro ralyje ir pasaulio čempionate su T1+ klasės automobiliu „Toyota Overdrive“.