R. Meilutytė Londono baseine pasiėmė kelialapį į Olimpines žaidynes

Rūta Meilutytė penktadienį tapo antrąja Lietuvos plaukike, gavusia kelialapį į 2016 m. Olimpines žaidynes Rio de Žaneire. Per Didžiosios Britanijos plaukimo čempionato kvalifikacinius plaukimus 18-metė lietuvė 100 m krūtine nuplaukė per 1:06.87 min. ir nesunkiai įvykdė olimpinį „A“ normatyvą (1.07,85), garantuojantį dalyvavimą Žaidynėse.

„Tikėjausi geresnio rezultatas, bet tai, kad įvykdžiau Rio normatyvą, džiugina“, – sakė R.Meilutytė.

Olimpinį Rio de Žaneiro normatyvą R.Meilutytė padarė tame pačiame Londono vandens sporto centre, kuriame 2012 m. iškovojo olimpinį auksą. Tuomet 15-metės lietuvės tos pačios rungties rezultatas finale buvo 1:05.47.

ruta-meilutyte-olimpine-cempione

Pirmuoju Lietuvos plaukiku, gavusiu kelialapį į Olimpines žaidynes, tapo panevėžietis Danas Rapšys. Per Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybes Alytaus baseine D.Rapšys 200 m laisvuoju stiliumi nuplaukė per 1.47,39 sek., pagerino sau pačiam priklausiusį Lietuvos rekordą bei pasiekė 2016 m. Olimpinių žaidynių „A“ lygio normatyvą.

R.Meilutytė Didžiosios Britanijos plaukimo čempionate dalyvauka viešnios teisėmis ir negali plaukti finaluose. Tačiau kvalifikacinių plaukimų metu užfiksuoti rezultatai tinka ir Olimpinių žaidynių bei Pasaulio čempionato kvalifikacijai. Penktadienį R.Meilutytė taip pat užsigarantavo vietą ir Pasaulio čempionate, kuris vasarą vyks Tatarstano sostinėje Kazanėje.

Šeštadienį Londono vandens sporto centre R.Meilutytė plaukia 50 m krūtine. Po šių varžybų lietuvė grįš į Plimutą ir tęs pasirengimą Pasaulio čempionatui.