Židinių parametrai

Besilankant židinių prekybos salonuose tiesiog būtina pasikalbėti su ten dirbančiais šildymo sistemų specialistais. Kuo daugiau informacijos turime, tuo lengviau išsirinkti tinkamą židinį būsto šildymui. Kiekvienas židinių specialistas patars, aprodys ekspozicijoje esančius ugniakurų modelius bei pasiūlys vieną kitą tinkamą pirkti židinio kapsulės modelį. Tačiau norintiems apsižvalgyti patiems ir niekieno netrukdomiems pačiupinėti židinių kapsules, pasukinėti oro reguliavimo sklendes, pavarstyti dureles ar tiesiog pabarbenti į stiklą, būtina šiek tiek išmanyti apie židinio kapsulių parametrus, kurie dažniausiai būna nurodyti specialioje lentelėje, esančioje greta ugniakuro kainos. Suprasdami ir galėdami skaityti techninę ugniakurų informaciją patys atsirinksite tinkamus jums produktus, o panaudodami specialisto žinias ir pagalbą rasite patį tinkamiausią šildymo įrenginį savo būsto šildymui. Techninėse ugniakurų lentelėse dažniausiai nurodomi šie židinių parametrai: šildomoji galia, naudingumo koeficientas, svoris, kuro tipas ir degimo procesą optimizuojantys patobulinimai, jei, žinoma, modelis tokius turi.

Židinio galingumas

Visų pirma, ugniakuro šildomoji galia arba dar kitaip – galingumas, yra matuojamas kilovatais (kW). Pagal standartą, vienas kilovatas šildomosios galios pajėgus apšildyti vieno kvadratinio metro plotą esant standartiniam lubų aukščiui (2,5m), tad nuspręsti ar prieš akis stovintis modelis tinkamas jūsų būstui labai paprasta – tiesiog lentelėje nurodytą kilovatų kiekį padauginkite iš dešimties ir turėsite apytikslę, prietaisui įkandamą apšildyti, kvadratūra. Jei norite apšildyti didesnį plotą ieškokite galingesnio prietaiso, jei kapsulė galingesnė nei jums reikia – nieko tokio, visad rezerve turėsite kelis kilovatus paspaudus rimtam šaltukui. Visgi, jei galingumas poreikius viršija dvigubai ar trigubai, rinkitės silpnesnį ugniakurą, jog išvengtumėte patalpos, kurioje židinys stovės, išsausėjimo. Židiniai – tai ekologiškas šildymo būdas.

Židinio naudingumo koeficientas

Naudingumo koeficientas yra procentali židinio ugniakuro naudingumo išraiška. Paprasta ! Kuo didesnis šis rodiklis, tuo optimaliau įrenginys degina kurą ir akumuliuoja degimo proceso metu susidariusią šilumą į aplinką. Būtent dėl to, jog dažnas pirkėjas visai nekreipia dėmesio į ugniakuro naudingumo koeficientą, ir kyla klausimų apie tai, kodėl mažas vokiškas ugniakuriukas kartais daugiau ploto apšildo nei masyvus ir žemo naudingumo gremėzdas pvz. iš Lenkijos. Naudingumo dydį lemią įvairūs faktoriai – ketaus kokybė bei storis, kapsulės tūrio ypatybės, antrinio degimo sistemų niuansai ir kt. Kuo šaunesnis ugniakuras, tuo šaunesnis ir jo naudingumo koeficientas !

Židinio svoris

Iš esmės – kuo didesnis židinys tuo jis yra galingesnis. Grėsmingas ketaus ir plieno monstras, be jokios abejonės, sugebės apšildyti žymiai didesnį plotą nei mažytis ugniakuras skirtas interjerui papuošti.  Didžiulis svoris = daug ketaus, plieno, šamoto = daug šilumą akumuliuojančių medžiagų = daug šilumos = žiemą būna šilta. Logika primityvi, bet teisinga. Nederėtų aklai pasitikėti vien ugniakuro svoriu – nepamirškite ir naudingumo, jei prietaisai sveria tiek pat, jų galingumai panašūs, o naudingumų skirtumas 20%, tiesiog pagalvokite kas jums naudingiau – pastoviai deginti kurą ir leisti jį pro kaminą, ar sutaupyti penktadalį malkų šildymo sezono metu.

Steam Mop

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *