Skelbiu. Laukiu. Rankom ploju

Jei tenka ilgai laukti kažkur užstrigusio autobuso, troleibuso ar maršrutinio taksi, nenorėdami nuobodžiauti, skaitome ant stulpų tvirtai priklijuotus lapelius, skelbiančius apie parduodamą butą, automobilį ar ieškomą darbą. Kaip bebūtų keista, šiame moderniame pasaulyje tokie skelbimai dar netapo muziejuose saugomais eksponatais. Bet tenka pripažinti, kad jų vietą greitai užims internete skelbiami tekstai.

Paskutiniu metu itin dažnai, pvz., kliju skelbimai yra dedami įvairiose svetainėse internete. Kodėl šis būdas tapo toks populiarus? Juk išties smagu rašyti ranka skelbiamą pranešimą ir vėliau ieškoti jam vietos ant parduotuvės stendo ar ant stotelės stiklo. Bet visgi tai nėra pats greičiausias variantas, o smagu gali būti tik iš pradžių. Ne naujiena, kad daugelis iš mūsų šiandien dažniau ieško informacijos internete. Tad visiškai ne keista tiek daug skelbiamų pranešimų rasti šioje virtualioje erdvėje. Juk tikimybė, kad čia įdėti skelbimai bus nepastebėti, išties maža (netgi galima teigti, kad tokios tikimybės išvis nėra). Tai ir ypač patogus būdas. Tik pagalvokite, nereikia niekur keliauti, jei norite paskelbti kitiems savo pranešimą internete. Nebent esate iš tų, kurie tingi net tingėti ir nueiti iki kompiuterio jums – metų iššūkis.

Skelbti galite ne tik apie parduodamą daiktą, bet ir ieškoti jums reikalingų daiktų ar mainytis jais su kitais pardavėjais. Internete taip pat labai patogu prie skelbiamo pranešimo „prisegti“ nuotrauką. Vaizdinė medžiaga, pripažinkime, iškart traukia kiekvieno iš mūsų dėmesį. Tokie pranešimai internete sulaukia daugiausiai peržiūrų, tad nepatingėkite įdėti ir parduodamo daikto nuotrauką (taip, užteks tų „selfių“).

Žinoma, ne visi iš pranešimų, skelbiamų internete, yra nemokami. Jei norite, kad jūsų tekstas išsiskirtų iš kitų šrifto dydžiu, spalva ar kitomis priemonėmis, kurios trauktų dėmesį, gerai pagalvokite, ar esate pasiryžęs už tai mokėti pinigus. Žymiai praktiškesnis variantas – skelbti pranešimus nemokamai. Kaip jau galėjote suprasti, jūsų tekstas niekuo neišsiskirs nei šrifto dydžiu, nei spalvomis ar kitais efektais iš daugybės kitų. Tad kur čia gudrybė? Atsakymas išties paprastas: jūsų ir kitų įkelti pranešimai bus vienodai pastebėti tos svetainės lankytojų. Net neabejoju, kad kiekvienam yra tekę ieškoti geriausio varianto iš daugybės skelbiamų pranešimų. Taip jūs perskaitėte visus pranešimus iš eilės, nepraleisdami nė vieno. Tad ir jūsų paskelbtas tekstas bus perskaitytas daugelio vienos ar kitos svetainės lankytojų, o kuris iš jų bus jūsų prekės pirkėjas – priklauso nuo jūsų siūlomo daikto ar paslaugų. Svarbu nurodyti kuo tikslesnę informaciją apie siūlomą daiktą ar paslaugą (kad susidomėjusiam žmogui nekiltų jokių klausimų, kurie jus gali itin suerzinti). Jei dažnai esate užimtas ir ne visada galite atsiliepti į skambutį, skelbime nurodykite, kuriomis valandomis jums galima prisiskambinti. Svarbiausia, kad nekiltų jokių nesusipratimų. Juk ne tik jūs norite parduoti prekę ar pasiūlyti kokią paslaugą: susidomėjęs jūsų pranešimu žmogus taip pat nori be jokių trikdžių gauti jūsų siūlomą daiktą. Ranka ranką plauna, tiesa?

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *