Pramoninių pastatų statyba: greitesnė ir pigesnė

angarai-ziemaLaikas – pinigai, sako sena patarlė. O versle kiekviena minutė kainuoja didelius pinigus, todėl kol lauki nežinia ko, tavo konkurentas tave aplenks ir susižers visą pelną tau palikdamas tik trupinius. Tad laviravimas tarp greitų, tačiau kokybiškų sprendimų ir šiuolaikinių technologijų panaudojimas yra verslo prioritetas. Todėl nenuostabu, jog verslo sektoriuje lengvų konstrukcijų angarai jau kuris laikas keičia tradicinius statinius.

Kartais juokaujama, jog išvažiavus mėnesiui atostogų, grįžus sunku pažinti miestą – kaip grybai po lietaus pridygsta nauji pastatai, naujos patalpos. Ir tai visai ne anekdotas, o šių dienų realybė. Plieno konstrukcijų statinių darbų trukmė itin trumpa, dažnai konstrukcijos sustatomos net per vieną dieną(pvz., laikini paviljonai parodoms). Žinoma, viskas priklauso nuo angaro dydžio ir konstrukcijos sudėtingumo, kuri priklauso nuo konkretaus užsakovo poreikių.

Plieno angarai patrauklūs tuo, kad jie gali būti pritaikyti praktiškai bet kokiai veiklai. Juose gali įsikurti sandėliai, prekybos vietos, čia galima vykdyti gamybą, įrengti sporto sales, fermas ar pan. Priklausomai nuo poreikių ir planuojamos vykdyti veiklos, angarai gali būti “šilto” arba “šalto” tipo. T.y. jie gali būti šildomi arba ne. Taigi norint įrengti patalpas kuriose ir žiemą būtų palaikoma optimali temperatūra, tai nesudaro jokių sunkumų. Kaip ir visos kitos komunikacijos – vandentiekis, elektra, ventiliacija. Ir nors žodis “angaras” daugeliui asocijuojasi tiesiog su plieno konstrukcija, tačiau ištikro tai gali būti pilnaverčiu pastatu.

Pagrindinė angarų pasirinkimo priežastis – itin greita statyba. Suderinti projektą ir parengti konstrukciją pagal individualų suderintą projektą užtrunka nuo kelių savaičių iki poros mėnesių laiko. Lygiagrečiai atliekami parengiamieji darbai pačioje vietoje: nuimamas gruntas statybos aikštelėje, užpilamas žvyras, paruošiami gręžtiniai pamatai, o aplink pamatus išbetonuojamas pamatų nuogrindas. Tuo tarpu į vietą atsivežtą konstrukciją surinkti ir uždengti stogą galima per savaitę. Kiekvienas angaras projektuojamas pagal individualų užsakymą, jie nėra “štampuojami” pagal vieną projektą, tad kiekvieną kart ieškoma įdomių sprendimų įgyvendinančių užsakovų poreikius.

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *