Medicininė apranga ir vaikų baimė

Daugelis tėvelių žino, kad mažosios jų atžalos vizito pas gydytojus bijo labiau už vadinamąjį “baubą” ar pietų miegą. Psichologai dažnai sulaukia klausimų ir tėvelių su vaikais, kurie prašo padėti įveikti, atrodo, nepagrįstą vaikišką gydytojų ar vadinamąją “Baltų chalatų” baimę. Visgi, dažnai ši baimė gimsta ne šiaip sau, o dėl tam tikrų priežasčių. Ne tik vaikai, bet ir kai kurie suaugę daug metų bijo apsilankyti pas gydytojus, o vien medicininė apranga jiems kelia šiurpą. Jei susiduriate su problema, kuomet neįmanoma vaiko nuvesti pas gydytoją, reikėtų susimąstyti, kaip galima šią baimę įveikti. Greičiausiai, vaikas šią baimę išsiugdė. Tam gali būti net kelios priežastys, apie kurias tėvai ne visuomet pamąsto.

 

1. Nemaloni patirtis. Gali būti, kad Jūsų vaikui medicininė apranga ir gydytojai kelia baimę, nes praeityje jau būta nemalonios patirties su šia įstaiga. Gali būti kažkada vaikui gulint ligoninėje ar tiesiog lankantis pas gydytoją, specialistas neadekvačiai elgėsi, buvo grubus vaikui, jį užgavo arba išgąsdino. Vaikai labai gerai atsimena blogas patirtis ir turėdami itin didelį vidinės savisaugos instinktą gali lengvai užsiblokuoti. Pasikalbėkite su savo vaiku, gal jis viduje laiko senos patirties nuoskaudą, todėl ir bijo lankytis pas gydytoją. Paaiškinkite vaikui, jog ne visi gydytojai yra pikti, atvirkščiai – gydytojas yra tas žmogus, kuris visuomet padeda.

2. Tėvų kalbos. Dažnai suaugę pervertina savo galimybes ir mano, jog vaikai ne viską supranta, todėl kartais prie vaikų kalba per daug atvirai. Psichologų teigimu, būtent tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl balta medicininė avalynė ar apranga gąsdina Jūsų vaiką. Kartais tėvai nepagalvoję pradeda negražiai kalbėti apie medicinos srities specialistus, paskatinti savos patirties, aplinkinių pasakojimų ar viešų pasisakymų. Visa tai išgirdę vaikai užfiksuoja pasąmonėje, jog gydytojai yra bloga darantys žmonės. Todėl kitą kartą išgirdę apie vizitą pas gydytoją vaikas reaguoja itin neigiamai.

 

3. Apgavystė. Vienas itin psichologiškas spėjimas, kodėl vaikams medicininė apranga ir gydytojai sukelia baimę, tai neapgalvotas tėvų elgesys Kai vaikai dar maži, tėvai mėgsta juos apgauti veždami pas gydytoją. Kartais tėvai nenori išgąsdinti savo atžalų, pameluoja, kad važiuoja pas močiutę ar vežą vaiką ant karuselių, kad jis nesijaudintų, o iš tiesų nuveža pas gydytoją. Žinoma, vaikas pasijunta apgautas. Tokia patirtis vaiko gyvenime – tikra trauma. Kitą kartą vaikas gali kategoriškai atsisakyti vizito pas specialistą. Ir tai bus ne gydytojų baimė, o niekas kitas kaip kerštas tėvams už tai, kad jie pasinaudojo vaiko naivumu ir jį apgavo.

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *