LEGO – matematinis žaidimas?

Jau seniai paslėpti skrynioj žaislai, jau seniai pirmą nuoskaudą laikas išgydė. Tik nerimstantys žavūs jaunystės sparnai, vis dar žada įveikt kliūčių klaną ledinį.

Kiekvienas nori, kad jo vaikas būtų kuo labiau mąstantis ir gebantis priimti racionalius sprendimus. Deja, ne visi tėveliai suvokia, kad kasdieniai veiksniai, su kuriais mes susiduriame, ir formuoja vaiką, jo asmenybę. Sakoma, kad kažkur 70 procentų jo ateities veiksnių susideda iš to, kaip jis leidžia vaikystę. Būtent todėl kiekvienam tėveliui yra akcentuojama, kad dar tuomet, kai vaikas yra mažas, reikia jį skatinti mokytis, ieškoti, tyrinėti… Žinoma, kuomet dažniausiai viskas yra daroma per prievartą – mažasis atsisako. Tad mes rekomenduojame ieškoti žaidimų, kurie tuo pačiu ir lavintų. Štai būtent tokia yra LEGO kompanijos produkcija. Žaisdami su paprasčiausiomis kaladėlėmis vaikai išmoksta daugiau nei patys galėjo pamanyti. Varle.lt svetainėje galite rasti labai platų LEGO pasirinkimą.

 

Kaip LEGO veikia vaiko mąstymą?

 

Pirmiausia, turbūt, verta išskirti, kad LEGO žaidimai labai stipriai skatina fantaziją. Viena iš 2 kaladėlių galima sudaryti daugiau nei 100 skirtingų kombinacijų. O juk žaidžiant dažniausiai turime pilną jų maišą. Taigi, matematiškai skaičiai tiesiog stulbinantys ir nenuostabu, kad šis žaidimas geba skatinti šalia fantazijos dar ir mąstymą. Galbūt todėl LEGO yra vadinamas matematiniu žaidimu. Šiuo atveju viskas remiasi ne į tai, kad yra skaičiuojamos detalės, o į loginį mąstymą, kuris paprastai ir apima žaidimą su tokio tipo žaislu.

 

Rekomendacijos ir pedagogų tvirtinimai

 

Psichologai, pedagogai ir sociologai, kurie tiria visiškai skirtingus aspektus sutinka, kad LEGO nauda vaikui yra akivaizdi. Dirbant net su suaugusiais žmonėmis, kurie serga psichinėmis ligomis, dažnai naudojamasi LEGO teikiamais privalumais. Paprasčiausiai, vien skatinimas mąstyti tai jau žingsnis link sąmoningo asmens, o būtent tokius žmones kiekvienas tėvelis ir nori užauginti.

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *