Lauko ir vidaus laiptų skirtumai

Laiptai gali būti montuojami tiek namo viduje tiek ir išorėje. Sunku pasakyti, kuriais laiptais žmonės naudojasi dažniau, tačiau galima įvardinti šių laiptų skirtumus. Laiptai kaina, apdaila, atsparumas aplinkos poveikiui, montavimo ir gamybos laikas, išvaizda, medžiagos iš kurių gaminama – pagrindinei vidaus ir lauko laiptų skirtumai.

Pagrindinis vidaus ir lauko laiptų skirtumas – medžiaga iš kurios jie pagaminti. Vidaus laiptai dažniausiai montuojami iš minkštesnių, ne tokių atsparių aplinkos poveikiui medžiagų. Tai gali būti mediena, anglies pluoštas, stiklas. Be to, šios medžiagos daug labiau dera prie namų interjero ir yra jaukiausios iš kurių gaminami vidaus laiptai. Tuo tarpu lauko laiptai dažnai gaminami iš metalo, betono ar betono blokų, įvairiausio akmens. Šios medžiagos yra itin ilgaamžės, tvirtos, todėl yra atsparios aplinkos poveikiui visais metų laikais.

Skiriasi vidaus ir lauko laiptų išvaizda su stiliumi. Jei vidaus laiptų išvaizda dažnai būna puošni, tai laiko laiptai būna paprasti, standartinio stiliaus. Vidaus laiptai gali būti pakabinami, spiraliniai, su papildomomis funkcijomis, arba standartiniai tiesūs laiptai tik su ypatingais turėklais. Lauko laiptai dažniausiai atlieka tik savo pagrindine paskirti – pasiekti lauko duris, todėl į jų išvaizda daug dėmesio nekreipiama.

Šių laiptų skirtumai yra akivaizdūs jų apdailos detalėse. Vidaus laiptai poliruojami, dažomi, lakuojami, tuo tarpu lauko tik nudažomi arba jei tai akmens laiptai, tiesiog paliekama natūrali akmens išvaizda. Skirtingas padengimas reikalingas, kad vidaus laiptus pritaikyti prie namų interjero ir padidint jų atsparumą, tuo tarpu lauko laiptai paliekami natūralios išvaizdos, nes medžiagos iš kurių jie pagaminti ir taip atsparūs aplinkos poveikiui.

Vidaus laiptai būna išskirtinai originalūs, pritaikyti prie namų interjero, modernūs ar su papildomomis paskirtimis, todėl jie gaminami ilgiau nei standartiniai lauko laiptai. Taip pat projektuojant ir montuojant vidaus laiptus reikalingas daug didesnis tikslumas, todėl meistrai šiuos darbus atlieka kruopščiau ir ilgiau.

Skiriasi vidaus ir lauko laiptai kaina. Vidaus laiptai dažniausiai yra brangesni, dėl visų išvardintų jų skirtumų. Jie gaminami ilgiau, todėl sunaudojama daugiau darbo jėgos, vidaus laiptų medžiagos ir apdaila prabangesni, skiriasi laiptų gamybos tikslumas bei sunkumas.

Taigi, nors vidaus ir lauko laiptai atlieka tas pačias paskirtis, įsigilinus galima pastebėti akivaizdžius jų skirtumus. Kartu šie skirtumai lemia tai, jog skiriasi šių laiptų galutinė kaina ir montavimo trukmė.

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *