Kodėl automobilis be kondicionieriaus yra toks nepatrauklus?

Vasaros pradžioje pradėjus svilinti saulutei automobilyje pasidaro maloniai šilta, galima važiuoti nevilkint striukės, vėliau pasidaro karštoka, tenka atsidaryti langus ir galiausiai… užverda pragaras! Tokia gyvenimo realybė automobilyje be kondicionieriaus. Kodėl taip reikia kondicionieriaus ir kodėl be jo automobilis tampa nepatrauklus?

Karštis blaško

Vairuojant karštis gali tapti net avarijos priežastimi. Karštis migdo, blaško, mintys sukasi apie tai kaip reikia susitvarkyti kondicionierių, o ne apie tai koks šviesoforo signalas netrukus užsidegs.

Pavojinga sveikatai

Kuomet nėra oro kondicionieriaus, tenka atverti langą. Žinoma tai yra pats paprasčiausias išsigelbėjimas, tačiau gali būti ir kenksmingas sveikatai. Pirma, atidarius langą ir skriejant greitkeliu malonus vėjelis gaivina, tačiau tas pats vėjelis dažnai būna ir perpūtimo priežastis, kuomet „susuka“ sprandą taip, jog neįmanoma pajudėti. Dažnai nukenčia ir nugara – veriantis skausmas verčia vaikščioti susirietus kaip senukams. Raumenų ar nervų uždegimas dažnai lydi automobilių savininkus važinėjančius atvirais langais. Antra, atvėrus langą tenka kvėpuoti kelio dulkėmis praskiestu oru, o sustojus kamštyje dar ir išmetamosiomis dujomis. Trečia, ne kartą teko girdėti, jog mergina atsitrenkė į medį ar kelio atitvarą, kuomet į mašiną įskrido bitė, širšė ar kitas skraidantis vabzdys. Juk nemalonu, kuomet širšė skraido aplink vairą, kai leki 130km/val greitkeliu…

Nehigieniška

Karštis automobilyje verčia mus prakaituoti. O prakaitas persigeria ne tik į rūbus, bet ir automobilio sėdynių apmušalus. Nemalonus kvapas „įsitaiso“ automobilyje ilgam (iki kito apsilankymo plovykloje). O ir pačiam išlipti iš automobilio šlapiais marškinėliais nėra itin malonu, tad tenka bent kelis atsarginius rūbų komplektėlius vežiotis automobilyje.

Tai tik keletas svariausių priežasčių verčiančių apsilankyti autoservise ir atlikti kondicionieriaus pildymo ar remonto darbus. Kondicionieriaus pildymas trunka apie 30 minučių, tai nėra daug ir to dažniausiai nereikia daryti kasmet. Taigi vos 30 minučių, o komfortas garantuotas visą vasarą.

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *