Kam reikalingi papildai sportuojantiems?

Visuomenėje terminas “papildai sportuojantiems” dažnai turi neigiamą reikšmę. Visi prisimena už dopingo skandalus pašalintus sportininkus, reklamas žadančias greitą raumenų augimą ar svorio metimą. Tačiau daugelis tokių minčių kyla iš paprasčiausio nežinojimo ir nesidomėjimo kas yra papildai sportui ar sportininkų rėžimas. Tad šiame straipsnyje trumpai aptarsime papildų sportui naudą.

Kiekvienam žmogui reikalinga energija, kad jis galėtų atlikti visus darbus, kad organizmas galėtų tinkamai funkcionuoti, kūno audiniai galėtų augti ir regeneruotis. Energija gaunama iš maisto, kuriame yra visų reikalingų organizmui maisto medžiagų: angliavandenių, baltymų, mineralinių druskų, riebalų bei vitaminų. Žmonėms, kurie sportuoja, dirba sunkų fizinį darbą ar serga, kai kurių medžiagų reikia daugiau, nei galima gauti iš maisto. Tad natūralu, jog turintys regos sutrikimus vartoja vitaminus akims ar besiskundžiantys sąnarių skausmu vartoja papildus sąnariams. Sportininkai ne išimtis – jiems reikalingi papildai suteikiantys energijos, padedantys atgauti jėgas po intensyvių treniruočių bei leidžiantys greičiau pasiekti norimų rezultatų.

Papildai sportui yra įvairūs ir parenkami individualiai. Tai kas tinka vienam sportuojančiam gali visiškai netikti kitam. Pirmiausia reikėtų atsižvelgti į tai ko siekiama papildais – atgauti jėgas, paskatinti raumenų augimą, pagreitinti riebalų deginimą ar pagerinti bendrą organizmo imuninę ir energetinę sistemą, padidinti ištvermę. Tuomet reikia atsižvelgti į pasirenkamų papildų sudedamąsias dalis ir įsitikinti ar nesate alergiškas kuriai nors sudedamajai daliai. Renkantis papildus sportui būtinai pasikonsultuokite su savo asmeniniu treneriu ar gydytoju, kad tiksliai žinotumėte kokio pobūdžio papildai sportuojantiems jums tiks. Ieškodami papildų netaupykite – atminkite, jog tai yra investicija į savo sveikatą, o taupymas ir netinkamų papildų pasirinkimas gali ją net sugadinti. Tad į papildų pasirinkimą reikėtų žiūrėti atsakingai.

Derėtų paminėti, jog papildai nėra maisto pakaitalas. Papildai yra maistas sportui, kuris papildo energiją, tačiau pagrindinę dozę maisto medžiagų turime gauti iš subalansuotos mitybos, kuri tai pat sudaryta atsižvelgiant į sporto krūvį, sporto rūšį bei išsikeltus tikslus.

Sveikame kūne gyvena sveika siela, teigi a protingi žmonės. Tad pirmyn į sporto salę atsikratyti streso, pasikrauti gerų emocijų, sustiprėti fiziškai ir padailinti figūrą. O kad neišsektumėte, nepamirškite stiprinti organizmą!

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *