Kaip pasirinkti akinius nuo saulės?

Norint įsigyti puikius akinius nuo saulės, perkant geriau netaupyti ir turėti vienus, bet kokybiškus.  Akiniai nuo saulės –  tai ne tik madingas aksesuaras. Tai būtinybė, ypač vasarą padidėjusiam saulės aktyvumui. Nors akiniai yra kur kas dažniau aptarinėjami įvaizdžio prasme, nereikia pamiršti ir apie sveikatą mūsų akims. Taigi ką reikia žinoti, kad išsirinkti tinkamus akinius nuo saulės?

Saulės spindulius daliname į kelis spektrus: regimą spinduliuotę, infraraudonąją spinduliuotę bei  ultravioetinius spindulius. Pastarieji kelia didžiausią pavojų mūsų akims ir odai, todėl norint apsaugoti akis reikalingas specialus filtras. Žiūrėjimas į baltą šviesą be filtrų mūsų akių nepažeidžia. Tačiau tiesiog ilgai būnant gryname ore, Net ir tuo atveju, jeigu gana debesuota, yra pavojinga, nes debesys – ne kliūtis ultravioletiniams spinduliams. Saulėtu oru porą valandų gamtoje būti nėra pavojinga, tačiau užsibuvus ilgiau jau rizikuojate savo akių sveikata. Paros metu nuo 10 val. iki 16 val. ultravioletinė saulės spinduliuotė yra pati aktyviausia o jei atostogaujate atogražų kraštuose, rizika pažeisti jūsų akis dar labiau padidėja. Būnant prie vandens telkinių ar sniegynuose labai gerai atsispindi ultravioletiniai spinduliai ir taip sustiprinėja jų kenksmingas poveikis. Todėl, kai ilsėsitės paplūdimyje arba kalnuose, niekada nenusiimkite akinių su pačia didele apsauga nuo saulės.

Akinius nuo saulės patariame nešioti ir mieste. Nešiojant akiniusnet apniukusiu oru, kai, atrodo, tikrai nėra kas akintų, užtikrinate kuo didesnį savo akių saugumą. Ieškant akinių reikia pasistengti, kad akiniai idealiai  tiktų prie jūsų veido formos: rėmeliai turi būti reikiamo pločio ir geria laikytis ant nosies. Auselės neturi įsispausti į odą, tačiau neturi ir būti per laisvos. Jei išsirinksite kuo tinkamesnius akinius,  mažiau ultravioletinių spindulių pasieks jūsų akis.

Akiniai nuo saulės gali pakenkti jūsų sveikatai, jeigu juos netinkamai  parinksite. Nešioti akinius šviesiais stiklais pajūryje ir kalnuose negausite jokios apsaugos, O nešioti 4 kategorijos akinius, kurie praleidžia tik 3 -8 procentus šviesos, mieste net pavojinga – galima patirti traumų. Ką išsirinkti – stiklą ar plastiką– tai jau įvaizdžio klausimas. Akiniai su stiklais atrodo solidžiau, tačiau  yra brangesni, o akiniai su plastiku – sportiškesni ir lengvesni. Plastikiniai lęšius yra kur kas lengviau įbrėžti, bet stikliniai gali greičiau lūžti.

Norint išsirinkti gražius rėmelius, rinkitės kuo žaismingesnius. Šiandien siūloma rinktis akinius, kurie labiausiai patinka tau pačiam. taisyklė, kad prie apvalaus veido nereikia nešioti apvalių akinių čia nebegalios.  Akiniai moterims yra labai svarbus aksesuaras, todėl norėdami išsirinkti geriausius akinius, turite pasirinkti tokius rėmelius kurie atspindės jus. Nebijokite ryškių spalvų bei ekstravagantiškų formų. Drąsa – yra viena svarbiausių šių metų akinių mados tendencijų.

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *