Dekupažas Lietuvoje

Dekupažo istorija sieka net XII a. Tai labai senas hobis kuris išpopuliarėjo tarp senovės damų. Buvo madoje dekoruoti savo papuošalų dėžutes, dekoruotis komodėles, ar net kambarius. Ponios savo rankomis dekupažuotus dirbinius dovanodavo kitiems įtakingiems žmonėms. Dovana buvo labai vertinama, nes ji buvo sukurta rankomis ir dekoruojant madinga technika – dekupažu.

Dekupažo priemonių galite įsigyti ir Lietuvoje. Jos gaminamos ne kitur bet taip pat Lietuvoje. Dekupažo sendinimo lakai, klijai, akriliniai dažai viskas gamina Lietuvoje. Ši dekoravimo produkcija pripažinta ir užsienio šalyse. Didžioji jos dalis eksportuojama į kitas šalis.

„Dekostudija“ yra atstovai „Daily Art“ produkcijos, kuri gaminama Lietuvoje. Tai ne tik dekupažo priemonės, tai labai siaura dekoravimo sritis. Tai priemonės ir auksinimui, restauracijai, įvairūs kontūrai, akriliniai dažai, epoksidinė derva, dekoravimo struktūrinės pastos, klijai tekstilei, klijai porcelianui, dažai porcelianui, dažai tekstilei, dažai žvakėms, klijai žvakėms ir be abejo dekupažo priemonės – tai klijai dekupažui ir sendinimo lakai dvikomponenčiai ir vienkomponenčiai. Vienkomponentis sendinimo lakas sutraukia dažus, ir suskilinėja akriliniai dažai. Iš dviejų komponentų lakas vadinamas dvikomponenčiu ir jis jam kad suskiltų reikia užtepti du lako sluoksnius. Sutrukinėjęs lakas įsitrina milteliais vadinamais porporina arba pigmentu.

Dekupažas gali būti daromas ant įvairių paviršių. Dekupažą galite daryti ant stiklinių dirbinių, lėkščių, butelių. Ant metalinių paviršių: kibirų, laistytuvų. Amt molinių paviršių: vazonų ir pan. Ant tekstilės: įvairių maišelių, rūbų, rankinių ir pan.

Džiugu, kad dekupažas Lietuvoje taip išpopuliarėjo, kad vis daugiau žmonių gyvenime dekupažas tampa verslu. Žmonės dekoruodami dekupažo technika dekoruoja įvairius dirbinius pagal užsakymus. Juos personalizuoja, ant medinių dėžučių klijuojamos nuotraukos, užrašomi tekstai. Šie dirbiniai turi didelę paklausą rankų darbo dovanų tarpe. Ypač populiarios dovanos dekupažo technika krikštynoms. Tai įvairios krikštadėžės, taupyklės, lininiai maišeliai.

Dekupažo technika nėra labai sudėtinga, jei jūs esate krupštūs ir kantrūs – tikrai išmoksite. Dekupažas jums tikrai pavyks. Svarbiausia dekoruojant nepamiršti, kad visi sluoksniai turi išdžiūti ir neskubėti. Kruopščiai atlikti visus sluoksnius. Dekupaže naudojama daug skirtingų priemonių sluoksnių, tad jie visi turi būti krupščiai padengti, nes net ir vienas nekokybiškai atiktas sluoksnis gali sugadinti visą darbą.

Gerai atliktas dekupažas, tai daug lako sluoksnių, kai paveiksliukas pasislepia po storu lako sluoksniu ir atrodo kaip ten buvęs. Tad dekupažo technikoje daugiausiai naudojamos dvi priemonės: klijai ir lakas. Su klijais klijuojami motyvai: servetėlės, dekupažo popierius, ryžinis popierius arba jūsų pačių atspauzdinti paveiksliukai su lazeriniu printeriu. Rašaliinis printeris netinka, nes klijuojant rašalas išsilieja, ir paveiksliukas išsilieja nuo klijų.

Jei dar nesusidūrėte su šiuo hobiu bet jo norite išmokti, galite atvykti į „Dekostudiją“ – jums tikrai patars patyrę dekoratoriai, kokių jums priemonių reikia, ir kaip jas naudoti.

Dekupažas labai geras užsiėmimas, moksliškai įrodytą, kad kūryba ramina, atpalaiduoja, mažina įtampą ir stresą. Tai puikus užsiėmimas po sunkios ir įtemptos darbo dienos. Dekoruodami dirbinius jūs ne tik gerai praleisite laiką, bet ir sukursite kažką gražaus, išreikšite save.

Ši dekoravimo technika jums pravers namuose atnaujinant senus daiktus. Juos galite prikelti antram gyvenimui.

Kodel dekupažas? Nes tai itin paprastas hobis. Šiais lakais dekupažu užsiima vis jaunesni žmonės. Klientų tarpe pasitaikė ir darželio auklėtojų, kurios šią techniką bandė su darželinukais. Tad žios efektingos technikos galite tikrai išmokti kiekvienas ir nebūtina eiti į tam specialius kursus.

Sugriaukime mitą, kad visada būtina eiti į kurus, jums galime paprastų dalykų išmokti ir patys.

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *