Apie ką reikia žinoti prieš įsigyjant kontaktinius lęšius?

Kontaktiniai lęšiai yra  moderniausia ir patogiausia regos korekcijos priemonė. Šiuolaikiniai minkšti kontaktiniai lęšiai buvo išrasti čekų chemiko Otto Wichterle. Jais naudojasi daugiau nei 125 milijonų žmonių, o jų gamybos technologijos gerokai žengė į priekį , todėl užtikrina maksimalų komfortą žmogaus akiai ir pagalba jo regai. Populiariausieji minkštieji kontaktiniai lęšiai, kieti dujoms pralaidžios linzės, lęšiai astigmatikams ir net spalvoti lęšiai. Kadangi šiuo metu yra daugybė kontaktinių lęšių rūšių, dėl to pasirinkimas  yra labai platus.

Šiuo metu kontaktinių lęšių paklausa labai didėja. Žmonės nešiojantis akinius vis dažniau nori nešioti akinius nuo saulės, aktyviai sportuoti bei maudytis, Todėl suteikia pirmenybę kontaktiniam lęšiui. Nors yra nemažai nuomonių ir mitų apie kontaktinius lęšius, jie yra pati patogiausia ir moderniausia akių korekcijos priemonė. Bet ar kontaktiniai lęšiai tinka visiems? Tačiau ar lęšiui skirtas dėmesys nėra perdėtas? Ar jie iš tiesų yra tokie puikūs?

Daugelis mano, kad nešioti kontaktinius lęšius nėra saugu. Vos tiks žmonėms pradėjus nešioti pirmąsias linzes, grėsmė pažeisti savo akį buvo reali. Tačiau naujausiųjų technologijų dėka šį grėsmė jau yra praeityje. Žmonių dažniausiai nešiojamos linzės buvo tokios, kurių naudojimosi trukmė buvo nuo 6 iki 12 mėnesių. Pagrindinės senųjų lęšių neigiama savybė – nepakankamas deguonies pralaidumas. Šiuolaikiniai kontaktiniai lęšiai yra be galo patogūs, o jų gamybos medžiagos užtikrina, kad akis gauna pakankamą kiekį deguonies ir nekelia jokios grėsmės jūsų akių ir kitų audinių sveikatai.

Kad žinoti, kiek laiko galite nešioti kontaktinius lęšius, turite žinoti jų gaminimo medžiagą. Linzės, pagamintos iš hidrogelio yra populiariausios, o tokius lęšius galima nešioti 8-12 valandas per parą. Naktį jie yra nuimami. Taip daroma todėl, kad vis tiek yra nepakankamas deguonies pralaidumas. Silikono hidrogelio lęšiai yra naujausioji medžiagų karta ir pasižymi itin dideliu deguonies pralaidumu. Tokius lęšius galite nešioti net iki 30 parų. Šios gamybos medžiagos yra biosuderinamos, todėl gerai prisitaiko prie žmogaus akies. Pasitarę su savo akių priežiūros specialistu ir atlikę reikiamus tyrimus nuspręsite, kokie lęšiai jums yra patogiausi ir kokius norėsite nešioti kiekvieną dieną.

Kontaktiniam lęšiui skiriamas dėmesys ir dėl plačios didžiausių lęšių gamintojų paklausos jų prieinamumas vis didėja. Jie jau nėra nedaugeliui prieinamas patogumas, o kasdienio poreikio prekė. Nors lęšiui ir jo priežiūrai reikia skirti nemažai laiko, šiuolaikiniai kontaktiniai lęšiai užtikrina kokybę už prieinamą kainą.Tačiau jei nenorite valyti, dezinfekuoti arba tiesiog nešioti vienų kontaktinių lešių ilgą laiką, galite įsigyti lęšius vienai dienai. Kasdien nešiosite naujus lęšius, o prieš miegą sunešiotus paprasčiausiai išmesite. Taip galėsite nesirūpinti lęšiui reikalingu valymu ir priežiūra.

Tekstas parengtas pagal Lensor.lt pateiktą informaciją.

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *