Akumuliacines talpos – Šildymo sistemos

Šildymo sistemos efektyvumui pagerinti naudojamos akumuliacinės talpos gali sutaupyti nemažai pinigų, išleidžiamų kurui ir sumažinti su namų apšildymu susijusią rūpesčių naštą. Bet kad akumuliacinės talpos atitiktų jūsų lūkesčius, reikia pasirinkti tinkamai. Jei šildymo sistemos įrengiamos su akumuliacine talpa, ją dar galima papildomai aoptimizuoti ir įrengti elektrinį reguliatorių, kuris gaus informaciją iš daviklių, esančių lauke ir atsižvelgdamas į tai reguliuos temperatūrą šildymo sistemoje. Tokiu būdu tiek šiltesnę, tiek šaltesnę dieną namuose bus pastovi temperatūra, tačiau kuras bus naudojams ekonomiškiau.

Renkantis akumuliacinę talpą labai svarbu atsižvelgti į jos kokybę. Akumulaicinės talpos nėra ta šildymo sistemos dalis, kurią įrenginėjant reiktų stipriai taupyti. Akumuliacinės talpos tarnauja daugelį metų, tad investiciją į kokybišką produktą tikrai atsipirks ir daugeriopai pasiteisins. Tad ką reikėtų įvertinti? Akumuliacinės talpos turi būti pagamintos iš kokybiško plieno. Taip pat atkreipkite dėmesį į izoliaciją. Kiekvienas izoliacijos tipas turi savo trūkumų ir savo privalumų, bet vienas naujausių būdų, kuriuo izoliuojamos akumuliacinės talpos – poliuretanas, tobulai prigulantis prie akumuliacinės talpos ir sulaikantis daugiausiai šilumos. Kitas aspektas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį – tai atitikimas reikalavimams, kurie keliami slėginiams indams. Ir, be abejo, savadarbės akumuliacinės talpos netinka montuoti į šildymo sistemas – tai pavojinga ne tik namui, bet ir jo gyventojams.

Akumuliacinės talpos pasirinkimas priklauso dar ir nuo to, kur ir kaip ji bus naudojama. Šildymo sistemos būna labai įvairios, o ir šeimininkų poreikiai ženkliai skiriasi. Todėl akumuliacinės talpos gali būti ir pratekančios, ir nepratekančios, į jas galima įmontuoti papildomus šilumokaičius geresniam temperatūros palaikymui ar vandens pašildymui, taip pat galima įmontuoti ir elektrinius tenus. Svarbu atsižvelgti ir į tai, kiek šilumos šaltinių yra šildymo sistemoje. Kadangi dabar dažnai derinami tradiciniai šildymo šaltiniai su alternatyviais, tokioms kombinuotoms šildymo sistemoms akumuliacinės talpos yra kitokios nei toms, kurios naudoja tik vieną šilumos šaltinį.

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *